Drinky z kávy, ktoré v lete pofrčia

Čas v letných mesiacoch plynie tak trochu inak. Čo všetko by ste mali ochutnať, aby ste mohli povedať, že tohtoročné leto stálo za to? Zamatovo ľadové Frostino, mrazivé Cold brew alebo novinku Espresso tonic? Základom je kvalitná káva a ľad. Skrátka neprídu ani milovníci ovocného smoothie.

 

Espresso tonic – minimalistická záležitosť

Vychutnajte si nezvyklé spojenie chuti Tonicu a silnej kávy. Každý asi pozná chuť espressa, ktorá je už sama o sebe mierne horkastá, a ak sa zmieša s horkosladkým tonicom, tak sa dejú zázraky. Samozrejme, záleží nielen na druhu kávy, ale tiež od druhu Tonicu, z ktorého bude výsledný nápoj pripravovaný. V Costa Coffee môžete počas letných prázdnin ochutnať hneď tri variácie. Pri príprave niečoho tak minimalistického totiž rozhoduje každý detail a doladenie chute. Zláka vás júlové Espresso tonic granátové jablko alebo augustové Espresso tonic uhorka a limetka?

Má bielu čapicu a chladí to, čo je to?

Frostino. Príjemne chladivý dotyk na jazyku, ktorý osvieži telo a myseľ unavené horúčavou v mestských uliciach. Základom je espresso, doplnené ľadom, mliekom a kvapkou vanilkovej bázy. Barista všetko rozmixuje do hladka a teraz je už len na vás, akú príchuť zvolíte - slaný karamel, čokoládu s orieškom alebo exoticky voňavý kokos. Všetko je dozdobené vrchovatou porciou šľahačky.

Cold brew trikrát inak

 Ľadová káva je skvelá voľba. A Cold brew možno ešte o jednu kocku ľadu lepšia. Keď sa pripravuje Cold brew, káva neprechádza kávovarom, ani sa nezalieva horúcou vodou. Cold brew je totiž káva máčaná. Namiesto rozpúšťania v horúcej vode hrá hlavnú úlohu dlhá doba lúhovania, až dvadsať hodín. Následne odfiltrovanie a vychladenie. Na prianie zákazníka barista nápoj dochutí letnými príchuťami. Myslíte si, že nespoznáte rozdiel v chuti oproti klasicky pripravenej káve? Určite spoznáte. Cold brew má nižšiu aciditu a vyšší obsah kofeínu, čo sa prejavuje na jemnejšej a sladšej chuti. Rozhodne vyskúšajte počas leta v kaviarňach Costa Coffee.

Ovocná bomba

V Costa Coffee si môžete vybrať z troch druhov ovocných smoothies. Všetky smoothies sú pripravené z kvalitného hlboko zmrazeného ovocia a jablčného džúsu. Nenájdete tu žiadne konzervanty, umelé farbivá ani pridaný cukor. Príjemne sladkú chuť zabezpečí len dokonale dozreté ovocie.

Viac na www.costa-coffee.sk.

Title