Reserved predstavuje jarnú kolekciu Re.Design

Výrazný a nekompromisný trend – plný módnych odkazov a odvážnych prekvapivých strihov. Dizajnéri RESERVED sa pri tvorbe novej kolekcie inšpirovali umením z polovice 20. storočia: abstraktnými maľbami, modernými sochami a poľskou školou plagátu. Modernistické kombinácie rovných a zaoblených línií a sýte farby grafických prác Katarzyny Kobro a Władysława Strzemińského, nachádzajú nové uplatnenie v najnovšej jarnej Re.Design kolekcii. Za kampaňovými fotografiami stojí Magda Wunsche a Agnieszka Samsel, v úlohe modelov Marie Fofana a Xavier Buesteland.

Ženy. 
Dekonštruované modré košele, nadrozmerné kostýmy, šaty so širokými trakmi alebo rozšírené sukne sú inšpirované siluetami charakteristickými pre predchádzajúce desaťročia, no súčasne si zachovávajú moderný šmrnc. Hrubý denim v paradajkovej červenej je prešívaný bielou niťou, čo v konečnom dôsledku podčiarkuje jeho formu. Prvky vyrobené zo scuba textílie (fashion neoprénu) vnášajú športový charakter a sú doplnené o široké pásky v rôznych farebných prevedeniach. V kolekcii sú použité rôzne materiály, od nepravého semišu až po satén. Poľský umelec Krzysztof Iwański je zodpovedný za grafický akcent. Potlače na tričkách odkazujú na prácu sochárky Katarzyny Kobro. Úpletové modely boli vytvorené vo farbách typických pre práce Henryka Stażewského. Pruhovaná sukňa, ktorá výrazne prezentuje vedľa seba ružovú a červenú farbu a podobné šaty majú veľkú šancu stať sa hitom jarnej Re.Design kolekcie RESERVED.

Druhá, netrpezlivo očakávaná edícia kolekcie RESERVED Re.Design, bude od dnešného dňa dostupná vo vybraných predajniach a v e-shope RESERVED. Je čerešničkou na torte jarnej módy a must-have v šatníku trendsetterov, fashionistov, ako aj obdivovateľov poľského umenia. Nech nás živé farby a umelecké vzory vnesú do novej sezóny!
Zobraziť viac Zobraziť menej